Skolēnu dziesmu un deju svētku pozitīvās un negatīvās atskaņas, maigie sodi pedofiliem, kā arī aktuālā un permanentā fona troksni nodrošinošā un sašutumu raisošā restorāna “Kleever” nosaukuma lieta ir tvitera apspriestākie temati. Tam visam klāt vēl nāca nedēļas noslēgumā “Prāta vētras” uzstāšanās Krievijā.
Līdz ar bērnu ģībšanu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā pāri visnotaļ pozitīvo svētku atmosfērai sāka velties kritikas vilnis. Gan vecāki, gan paši dalībnieki raksta par milzīgo slodzi, mēģinājumu grafiku un par ēdināšanu, kas bijusi nepietiekama, ņemot vērā bērnu fizisko noslogotību. Nu tam pievienojās neizpratne par gājiena atcelšanu un pārdomas par šo svētku būtību.
To, ka ar 140 zīmēm, kas ir ieraksta garuma limits, pietiek tam, lai priecātos, skumtu, jokotu vai strīdētos, ir pierādījuši mikroblogu vietnes "Twitter" panākumi. Turklāt ir reizes, kad tieši šie īsie ieraksti notikumus parāda jaunā gaismā. Aizejošās nedēļas tviterapskatā par Jāņiem, par Porziņģa draftu un Grieķijas nedienām.
Krāsaina jo krāsaina pirmssvētku nedēļa tviterī. Ikvienam iespēja parādīt savu nostāju un sapratni, pretnostatīt to tiem, kas tumsonībā neko nesaprot, un vienoties vienotā dziesmā ar tiem gaismas cilvēkiem, kuri saprot. Tā nu ne viens vien aizstāv savu subjektīvo pārliecību – pilnā pārliecībā, ka tā ir objektīvā patiesība.
Ilgi gaidījām vasaru, vai ik nedēļas sociālajos tīklos sūkstoties par tās neesamību, beidzot tā ir klāt un tviterī ļaudis var pasūdzēties par nežēlīgo karstumu un to, cik garlaicīga vasara ir. Šonedēļ nav viena karstā temata, par kuriem visi runātu, toties sociālajos tīklos interesantu krikumu un reakciju uz nedēļas aktualitātēm protams netrūkst.
Atviegloti nopūtos. Konsolidācijas nebūs. Vēlmju neizpilde - tas ir ir sīkums. Kādas nu man vairs dižas vēlmes... Paldies, Svaiguma!
— Meistars Yoda (@meistars_yoda) May 26, 2015
Tā ilgi nāk šogad pavasaris, bet - kā zināt, ka tas beidzot ir klāt? Pavasari raksturo trīs pazīmes sociālajos tīklos: sazaļojušas dabas bildes, hokeja ekspertu īpatsvara pieaugums un riteņbraucēju–autovadītāju–gājēju līdzāspastāvēšanas problemātikas aktualizācija. Spriežot pēc šiem parametriem, sociālajos tīklos pavasaris beidzot patiešām ir klāt.
Darbīgā un čaklā nedēļa tviterī un Latvijā. Nedēļu iesākot, čakli tiek apspriests, kā labāk partijām un baznīcām kontrolēt sabiedriskos medijus, nedēļas vidū tikai ar policijas palīdzību apturamu darba sparu demonstrē mums atkal deputāts Liepiņš, un kā visiem labāk vajadzētu darīt, to zina jaunā raidījuma „Lielais jautājums” vadītājs Ivars Godmanis. Brīvdienās – Lielā talka un tajā atrastie un savāktie, protams, pārpludina tviteri.
Pēc Lieldienu brīvdienām tviterlietotāji šo nedēļu pavada, diskutējot par tikumību un tās saistību ar ārpolitiku un totalitāru valsti, tāpat cītīgi tiek skaitītas vakara un rīta lūgšanas. Tās tiek uzklausītas un ar neviltotām gavilēm nedēļas izskaņā tiek saņemta ziņa – tviterī ilgi zāģētais un cirstais Bērziņš beidzot izvēlējies krist.