Lai gan par centrālo tviterpasaules notikumu šonedēļ bija visas izredzes kļūt līdz gandrīz deviņiem miljardiem eiro izaugušajam un Saeimas 59 deputātu atbalstītajam nākamā gada valsts budžetam, tomēr sports izrādījās sportiskāks, jo mūsu olimpieši kļuva vēl olimpiskāki. Nedēļas sākumu gan aizēnoja traģēdijas atcere, bet arī par šo jautājumu tviteris pamanījās sastrīdēties.
Pēc dažu nedēļu izmēģinājumiem, kad tviteris ļāva garāk izteikties atsevišķiem tā lietotājiem, no šīs nedēļas divreiz garāk rakstīt drīkst ikviens. Tomēr vismaz sākumā ne visi čivinātāji ar tādu privilēģiju prot apieties. Savukārt Bauskas novada dome tīmekļa lietotājus pat mēģināja ierobežot, tā teikt, cenšoties uzvarēt internetu.
Lai gan uz ziemas laiku pārgājām jau naktī uz svētdienu, tviteris ikgadējās izjūtās un ietekmēs tā īsti sāka dalīties tikai pirmdien. Tā teikt, attaisnojot savu varēšanu vai nevarību nedēļas pirmajā dienā. Tad nu nīgruma straumes plūda vairāk nekā līksmes, un, šķiet, tādā minorīgā noskaņā tīmeklī uztvērām katras dienas jaunumus.
Mācīties nekad nav par vēlu – ar šo nodrillēto frāzi atkal varētu raksturot tviternedēļas sākumu, kad cilvēki gados no aizskapjiem izvilka pārdesmit gadus vecus plakātus ar tekstu «Rokas nost no krievu skolām» un devās uz galvaspilsētu Rīgu. Kāds pustūkstotis no viņiem uz labu brīdi piestāja pie Izglītības ministrijas Vecrīgā, jo tā lika vairākas prokrieviskas organizācijas. Proti, viņiem bija jāprotestē pret ieceri nākotnē pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā.
Sociālajā tīklā "Twitter" aizvadītā nedēļa bijusi samērā drūma, pilna sašutuma. Pat vairāk nekā asprātības, tiesa - bez tās neiztikt. Hokejistu vājais sniegums brīžiem pārtrumpoja galvaspilsētas caurās ielas, kamēr vien 140 līdz 280 zīmju pārdomas netika veltītas Latvijas Radio un Nacionālās elektroonisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) epopejai. Viedokļi dažādi - piekrist? nepiekrist? Tam jau tā čiepstēšana domāta!
Kad sāk kļūt karsti, taisnojoties par saviem nedarbiem, vienmēr noder kādā kaimiņzemē plaši lietā liktā taktika sameklēt ienaidnieku. Nu, vai vismaz kādu, ko vainot nedienās. Ar šo gudrību nedēļu sāka arī Rīgas dome, kas nu jau par pusmēnesi pārvilkusi solījumu beigt remontus pilsētas ielās. Taču citu vainošana ir cieņā ne tikai galvaspilsētas rātsnamā – politiskas vainas varam atrast tikko dzimušos bērniņos, garīgas vainas piešņorējam velnu skulptūrām, bet tad, kad smird ceturtdaļa Rīgas, vainīgo nemaz nav!
Pretēji prognozēm, ka šī nedēļa tvitera pasaulē aizritēs skolas gaitu sākuma gaisotnē, vairāk tika tērzēts nevis par skolu, bet mācībām. Gūtām un vēl gūstamām mācībām. Vien Ivars Svilāns nedēļas vidū ķecerīgi uzjautā: "Vai tas mācību gads drīz beigsies?". Nē, nebeigsies gan. Jo jau labu laiku eksāmenam jeb nākamajām vēlēšanām gatavojas tie, kam līdzīgi kā skolēniem nupat beidzies trīs mēnešu brīvlaiks. Tad nu tviterim būs ko turēt.
Slapjās sekas Latgalē, dzīve Latvijā vismaz uz papīra iet uz augšu, jauna partija pie esošajām simt, viltus doktora grādi politiķiem, Ušakova saremontētās ielas un 1. septembris – tviternedēļa aizritējusi, katrai dienai ļaujot pāraugt pat vairākos sociālā tīkla dumpjos. Lai tvitera neapmierinātība nepakluptu Rīgas ielu ierakumos, talkā nāk arī politiķi, kas nācijai paziņo, ka turpmāk strādājošie slimot varēs bez maksas. No lielā satraukuma daudzi arī tiešām septembri sagaida sasirguši. Bet nu – par dažiem apmēļotajiem tematiem vairāk.
Aizvadītā nedēļa sociālajā tīklā "Twitter" sev neapšaubāmi paņēma līdzi arī vēl senākus notikumus. Aktualitāti tikai lēnām no "oligarhu sarunu" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas nomainīja cita – piemēram, Solvitas Āboltiņas iespējamā gāšana no partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītājas troņa un sapnis kļūt par vēstnieci. Vasara jeb tās nepastāvīgā esamība, veloinfrastruktūra galvaspilsētā, Valsts ieņēmumu dienesta darbība un tā strīds ar portālu "ss.lv".