Vakcīnu zāļu aprakstos gan par cilvēkiem ar imūnās sistēmas traucējumiem, gan par citām cilvēku grupām ir teikts, ka trūkst datu, lai zinātu, vai vakcinēšanās šīm grupām ir efektīva un droša. Kāpēc tā, to skaidro Zāļu valsts aģentūras Zāļu reģistrācijas departamenta vadītāja Elita Poplavska.
Lietuvas veselības ministrs Arūns Duļķis otrdien vakarā paziņoja, ka Lietuva tomēr nolēmusi uz laiku pārtraukt "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu, lai gan iepriekš amatpersonas apgalvoja, ka Lietuva negrasās spert šādu soli. Igaunija, kur Covid-19 izplatības līmenis šobrīd ir augstākais Baltijas valstīs, tikmēr paudusi gatavību turpināt iedzīvotāju potēšanu ar "AstraZeneca" vakcīnu.
Pēc lēmuma piesardzības nolūkā apturēt vakcinēšanu pret Covid-19 ar “AstraZeneca” vakcīnām atbildīgās amatpersonas aicina sagaidīt vispusīgu Eiropas Zāļu aģentūras izvērtējumu un nesteigties ar citu scenāriju izvērtēšanu. Pašreiz piegādātās vakcīnas turpinās uzglabāt, un amatpersonas cer, ka pēc visu gadījumu izvērtēšanas varēs atsākt vakcināciju ar tām.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) skaidro ar “AstraZeneca” un Oksfordas universitātes izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 apturēšanu saistītus jautājumus.
Ko darīt cilvēkiem, kuriem ir autoimūnas saslimšanas un kuri saņem imūnrepresīvu terapiju, ja tie vēlas vakcinēties pret Covid-19? Latvijas Radio klausītāju jautājumiem par vakcināciju pret Covid-19 atbildēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, kā arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.
Zāļu valsts aģentūra pašlaik pārbauda ziņas par mūziķa Ikara Ruņģa tēva negaidīto nāvi, kurā mūziķis vaino vakcīnas pret Covid-19 blakusparādības. Kopumā par visu Covid-19 vakcīnu radītajām blakusparādībām Latvijā tiek ziņots vienā no 100 vakcinācijas gadījumiem. Tiek izmeklēti arī seši nāves gadījumi, taču līdz šim saistība ar vakcīnu nav atklāta.
Potēšanas kampaņa Serbijā sākās trīs nedēļas vēlāk nekā Eiropas Savienībā (ES), tomēr tagad šī Balkānu valsts ir līderpozīcijās Eiropā pēc pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvara. Galvenie panākumu iemesli – nepolitizēta pieeja, unikālas tiesības vakcinējamajam izvēlēties vakcīnu un efektīvas digitālās platformas izveide vakcinācijas procesa organizēšanai.