No pirmdienas, 11. janvāra, pret Covid-19 vakcinē pilnīgi visas ārstniecības iestādēs strādājošās personas, kuras to vēlas. Ārsti to slavē, bet slimnīcu biedrība bažīga, ka pašlaik pieejamais finansiālais segums no valsts puses ir pārlieku zems, lai atvērtu jaunus vakcinēšanas punktus. Tikmēr speciālisti aicina nekavēties un sākt vakcinēt arī sociālās aprūpes iestāžu darbiniekus un klientus. Šobrīd gan vakcinēšanas jauda nav pārāk lielas – svētdien, 10. janvārī, vakcinēti vien 330 cilvēki.
Sociālajā medijā "Facebook" izplatās ziņas, ka Islandē un Norvēģijā vairāki sirmgalvji miruši pēc tam, kad saņēmuši vakcīnas pret Covid-19. Vairāki cilvēki ir miruši, taču nav apstiprinājuma, ka tam būtu jebkāda saistība ar vakcīnām, turklāt attiecīgo valstu dienesti norāda – runa ir par gados veciem cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām.
Vairāk nekā 850 cilvēki "Facebook" dalījušies ar baumām, ka Austrumu slimnīcā mediķiem pēc vakcinēšanas pret Covid-19 esot "gultas režīms ar augstu temperatūru", nejūtīgas rokas un problēmas ar muguru. Austrumu slimnīca to noliedz – tās rīcībā neesot ziņu, ka kādam no vakcinētajiem būtu nopietni veselības sarežģījumi. Ja problēmas būtu, slimnīcā to noteikti zinātu.
Kamēr politiķi vakcināciju sauc par atgriešanos normālajā ikdienā, daļai sabiedrības attieksme ir skeptiska. Dažādas aptaujas rāda, ka vien puse iedzīvotāju būtu gatavi vakcinēties pret Covid-19 izraisītāju. Tas nozīmē, ka vienlīdz svarīgi ir organizēt vakcinācijas procesu un arī runāt ar sabiedrību.
Lai kāpinātu vakcinācijas tempus valstī, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) sestdien, 9. janvārī, sāks ģimenes ārstu vakcināciju pret Covid-19, aģentūra LETA uzzināja ārstniecības iestādēs. Bet veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) savukārt paziņoja, ka nākamnedēļ sāksies visu ārstniecības reģistros reģistrēto personu vakcinācija pret Covid-19 .
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena piektdien, 8. janvārī, paziņoja par papildu 300 miljonu “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnas devu iegādes iespēju Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, lai nodrošinātu vēl ātrāku un efektīvāku eiropiešu vakcināciju un cīņu ar koronavīrusa pandēmiju, informēja EK.
Piektdien, 8. janvārī, ir pirmā pilnā veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par!) darbadiena veselības ministra amatā. Tomēr 100 dienas, lai iestrādātos, šim politiķim ārkārtējās situācijas laikā dotas noteikti netiks, vismaz ne no sadarbības partneru puses. Premjerministrs pārliecināts, ka abu skatījums par vakcinācijas pret Covid-19 norisi ir līdzīgs, tikmēr ģimenes ārsti skaidru vakcinācijas plānu vēlas redzēt nekavējoties.