Farmācijas uzņēmums "AstraZeneca" tomēr piedalīsies trešdien paredzētajās sarunās ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem par Covid-19 vakcīnu piegāžu kavēšanos, apstiprināja uzņēmums, atspēkojot Briseles avotu iepriekš ziņoto, ka "AstraZeneca" šajās sarunās nepiedalīsies.
Populārs mīts saistībā ar vakcīnām ir to it kā atstātās sekas uz grūtniecību un auglību. Eiropas Savienībā apstiprināto "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" vakcīnu pētījumos grūtnieces neiekļāva. Farmācijas kompānijas pat piestrādāja, lai šo cilvēku grupu no testiem izslēgtu. Piemēram, "Pfizer" pirms katras vakcīnas devas saņemšanas sievietēm lūdza veikt grūtniecības testu. Ja tas bija pozitīvs, pētījumā ētisku apsvērumu dēļ piedalīties nevarēja. Taču šī pieeja arī raisīja spekulācijas.
Nevienlīdzīga vakcīnu sadale starp pasaules valstīm var radīt aptuveni 9 triljonu dolāru lielus zaudējumus. Šādu brīdinājumu izteikusi Starptautiskā Rūpniecības palāta. Tās ziņojumā norādīts, ka lielāko šo zaudējumu slogu uz saviem pleciem izjutīs tieši pasaules attīstītākās valstis, tāpēc tām vajadzētu vairāk ieguldīt gan vakcīnu ražošanā, gan to izdalīšanā.
Vai visas vakcīnas nodrošina imunitāti pret Covid-19 paveidiem un vai bērnu vakcinācija ir droša, uz šiem Latvijas Radio klausītāju jautājumiem pirms masveida vakcinācijas pret Covid-19 atbildēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, kā arī Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.
Japānā pūļa imunitāte varētu tikt sasniegta tikai vairākus mēnešus pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm. Par to vēsta aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz britu pētījumu firmas “Airfinity” dibinātāju Rasmusu Behu Hansenu. Tās nebūt nav labas ziņas premjerministram Josihidem Sugam, kurš solījis iedzīvotājus apgādāt ar pietiekami daudz vakcīnu devām līdz šī gada vidum.