ASV farmācijas kompānija "Pfizer" un Vācijas biotehnoloģiju uzņēmums "BioNTech" vēsta, ka mēģinās panākt apstiprinājumu to izstrādātās Covid-19 vakcīnas trešās devas izmantošanai, lai palielinātu šīs vakcīnas efektivitāti laikā, kad izplatās jaunā koronavīrusa delta paveids un atsāk strauji pieaugt infekcijas gadījumu skaits Eiropā un ASV.
Par iespējamo Saeimas atbalstu obligātajai vakcinācijai pret Covid-19 atsevišķām profesijām varēšot spriest tad, kad likuma grozījumi būs izstrādāti, norāda vairāki koalīcijas deputāti. Tomēr gaidāms, ka kopsaucēju atrast būs grūti. Tikmēr opozīcijā apsvērta ideja likuma grozījumus apturēt, ierosinot tautas nobalsošanu.
Valstīm cenšoties apturēt Covid-19 vīrusa izplatību, daudzviet arvien aktīvāk tiek diskutēts par obligātās vakcinācijas nepieciešamību. Dažās valstīs notiek diskusijas par to, vai obligātā vakcinācija ir likumīga, citās spriež par šīs prasības attiecināšanu tikai pret darbiniekiem, kas strādā īpaši svarīgās nozarēs.
Pedagogu vakcinācija Baltijas valstīs sākās jau februārī, un pašlaik gan Lietuvā, gan Igaunijā vakcīnas ir saņēmuši aptuveni 70 procenti no izglītības iestādēs strādājošajiem. Abas valstis pirms jaunā mācību gada sākuma lielāku uzmanību liek uz nepieciešamību vakcinēt arī jauniešus vecumā no 12 gadiem.
Pedagogiem ir jāvakcinējas pret Covid-19, uzskata ar nozari saistītās organizācijas, taču nav vienprātības par to, vai tas būtu jādara brīvprātīgi vai piespiedu kārtā. Šobrīd potēti ir vairāk nekā puse skolotāju, taču drošai klātienes izglītībai nepieciešams daudz vairāk. Koalīcijā spriedīs par to, vai skolotājiem būs jāpotējas obligāti.