Šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens letāls gadījums, kuram, balstoties uz Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) pieejamiem datiem, būtu noteikta cēloniska saistība ar Covid-19 vakcināciju, informēja ZVA.
Visi pret Covid-19 vakcinētie pensionāri varētu saņemt piemaksu pie pensijas vai kādu citu finansiālu bonusu. Tādu iespēju iecerējusi Labklājības ministrija (LM), kas šobrīd izstrādā plānu, kā palielināt vakcinācijas tempu pensionāru un sociālās aprūpes namu darbinieku vidū. To Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija).
Satikt draugus, aiziet uz kino, izklaidēties ārpus mājas – šie ir galvenie argumenti, kādēļ vakcinēties pret Covid-19 sākuši bērni no 12 gadu vecuma. LTV satiktie jaunieši apgalvo, ka lēmumu vakcinēties pieņēmuši paši, bet loma ir arī tam, ka pret vīrusu jau ir vakcinējušies arī pārējie ģimenes locekļi. Un tas savukārt ļaus šovasar visiem kopā doties arī sen gaidītā ceļojumā.
Aizvadītajā diennaktī 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju samazinājās zem 200, ko veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) otrdien Ministru kabineta sēdē nosauca par “maģisko skaitli”, kas bija gaidīts jau sen. Vienlaikus ministrs pauda, ka vīrusa izplatības samazinājums ir saistīts nevis ar cilvēku uzvedību, bet gan ar sezonalitāti, un nav iemesla domāt, ka vīruss rudenī neatgriezīsies.
Vismaz pirmo poti Covid-19 vakcīnai saņēmis jau vairāk nekā pusmiljons Latvijas iedzīvotāju, vairāk nekā 270 000 saņēmuši arī otro vakcīnas devu. Vislielākais vakcinēto personu īpatsvars – 40% – ir vecuma grupā no 65 līdz 85 gadiem. Bet līdz kolektīvajai imunitātei, kuru – eksperti lēš – var sasniegt, ja vakcinēti 60% līdz 80% iedzīvotāju, vēl tālu.