Pasaules čempionāts hokejā. Čehija - Dānija

Hokejs

Zīmju valodā. Pasaules čempionāts hokejā. Studija un spēle Vācija - Latvija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Slovākija - Polija epizodes

Slovāku hokejisti pārspēj Poliju un apsteidz Latviju kopvērtējuma tabulā

Drošu uzvaru trešdien pasaules hokeja čempionātā izcīnīja Slovākija, kas ar 4:0 pārspēja Poliju. Pēc uzvaras slovāki pakāpās uz augšu grupas kopvērtējuma tabulā, apsteidzot arī Latvijas izlasi.

(papildināts ar spēles rezultātu)

Uzvara slovākiem deva trīs punktus kopvertējuma tabulā, kurā viņi tagad pakāpušies uz otro vietu. Četrās spēlēs Slovākijas izlase tikusi pie astoņiem punktiem, par vienu punktu apteidzot Latviju. Vairāk punktu ir vienīgi Zviedrijai, kas trijās spēlēs nopelnījusi deviņus punktus.

Jau spēles pašā ievadā gandrīz mājinieki slovāki atklāja rezultātu, precīzam esot Lukašam Cingelam.

Slovāki atklāj rezultātu

Slovāki turpināja kontrolēt spēles gaitu, trešdaļas vidū panākot jau divu punktu pārsvaru. Ar vārtu guvumu izcēlās Tomāšs Tatars.

Tatars panāk 2:0

Otrajā trešdaļā iniciatīva piederēja slovākiem, taču perioda izskaņā vairākuma iespēja bija poļiem. To gan viņiem izmantot neizdevās, kam sekoja noraiījums no viņus pašu puses. Arī tas aprāvās priekšlaicīgi, slovākiem vēlreiz paliekot četratā. Par spīti iespējām otrajā periodā rezultāts palika nemainīgs.

Trešā perioda izskaņā poļiem vēlreiz bija iespēja spēlēt vairākumā, taču slovāku aizsardzība palika neuzlauzta. Trešdaļas vidū pie iespējas spēlēt vairākuma tika Slovākijas valstsvienība. Pēc spēcīga metiena uz ledus krita poļu vārtsargs Tomāšs Fučiks, kurš bija spiests pamest laukumu priekšlaicīgi. Viņa vietā laukumā devās Davids Zabolotnijs.

Zabotnijs palika nepārspēts līdz pat spēles pēdējām minūtēm, kad īsā laika posmā ielaida divas ripas.

Slovāki panāk 3:0

Ripa ceturto reizi tiek raidīta Polijas vārtos

Jau vēstīts, ka Latvija četrās spēlēs tikusi pie trim panākumiem un pašlaik ar septiņiem punktiem ieņem 2. vietu grupā.

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta sestdien pret grupas līderi Zviedriju.

Paralēli otrā grupā Šveice spēlēja ar Lielbritāniju, kam draud izkrišana no augstākās divīzijas. Pārliecinošu uzvaru šajā mačā izdevās gūt šveiciešiem, kas bija pārāki ar 3:0.

Šveices un Lielbritānijas spēles momenti

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.