Jonass sasniedz 9. vietu pasaules čempionāta motokrosā posmā, Lielbāržiem uzvara blakusvāģos

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Spānijā pasaules motokrosa čempionāta Galisijas "Grand Prix" sacensībās MXGP klasē ierindojās devītajā vietā.

(papildināts ar brāļu Lielbāržu uzvaru blakusvāģu klasē)
Uzvaru gan kvalifikācijā, gan abos braucienos un posmā izcīnīja spānis Horhe Prado, sakrājot 50 punktus. Ar 40 punktiem otrais bija Nīderlandes pārstāvis Džefrijs Herlingss, bet trešais – francūzis Romēns Fevrs.

Jonass ar 23 punktiem ierindojās devītajā vietā. "Standing Construct Honda" braucējs Jonass pēc devītās vietas pirmajā braucienā otrajā pirmos 12 apļus veica 11. vietā, 13. aplī apdzenot zviedru Īsaku Giftingu un finišējot desmitajā vietā. Viņš Prado braucienā zaudēja minūti  4,467 sekundes.

Prado par 2,880 sekundēm apsteidza Herlingsu un par 10,110 sekundēm – slovēni Timu Gajseru.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 298 punktiem ir Gajsers, otro vietu ar 296 punktiem ieņem Prado, bet 267 punkti ir Fevram. Ceturtais ar 246 punktiem ir Herlingss, bet piektajā vietā ar 217 punktiem atrodas Jonass.

Iepriekšējā sezonā kopvērtējumā uzvarēja spānis Horhe Prado, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, bet Jonass ar vairākiem savainojumiem ierindojās 19. vietā.

Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži svētdien Nīderlandē izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām otrajā posmā.

17 gadus vecie Lielbārži, kuri sezonas ievadā svinēja savu pirmo uzvaru karjerā, sestdien otrā posma kvalifikācijā bija otrie vienā no divām kvalifikācijas grupām.

Svētdien sacīkšu pirmajā braucienā latvieši pēc pieciem apļiem bija ceturtie un pakāpeniski uzlaboja savas pozīcijas, 11. aplī kļūstot par līderiem. Lielbārži pirmo vietu nosargāja, par 13 sekundēm pārspējot beļģa Marvina Vanlušena ekipāžu.

Otrajā braucienā latvieši vienubrīd pakāpās uz trešo pozīciju, taču vēlāk atkāpās uz ceturto vietu. Finišā Latvijas ekipāža trešās vietas ieguvējam Vanlušenam zaudēja nepilnu pusotru sekundi, uzvarēja brits Brets Vilkinsons, bet otrais bija nīderlandietis Kūns Hermanss.

Posma ieskaitē Lielbārži guva 43 punktus, par punktu mazāk bija Vanlušenam, bet par trīs punktiem mazāk – Hermansam.

Pēc diviem posmiem Lielbāržiem ir 98 punkti, Vilkinsonam – 85, bet Hermansam – 84.

Šī gada meistarsacīkstēs katras kvalifikācijas grupas piecas ātrākās ekipāžas izcīna papildu punktus sezonas kopvērtējumā.

Šosezon pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām sacensību kalendārā plānoti desmit posmi.

Pērn pasaules čempionāta ekipāžām, aizvadot pirmo savu pilnvērtīgo sezonu, kopvērtējumā Daniels un Bruno Lielbārži ieņēma piekto vietu, bet par čempioniem kļuva beļģis Marvins Vanlušens ar "kantētāju" Nikolā Musē no Francijas.