Paredz kriminālatbildību par mēģinājumiem ar dziļviltojumiem ietekmēt vēlēšanas

Par mēģinājumiem ar dziļviltojuma tehnoloģiju jeb tā dēvētā "deep fake" palīdzību ietekmēt vēlēšanu rezultātus un nodrošinātu vēlētāju tiesības piedalīties godīgās un brīvās vēlēšanās būs paredzēta kriminālatbildība. Par to galīgajā lasījumā lēmusi Saeima, atbalstot grozījumus Krimināllikumā.

Ar grozījumiem noteikta kriminālatbildību par apzināti nepatiesas diskreditējošas informācijas izgatavošanu vai izplatīšanu par politisko partiju vai to apvienību, Saeimas, pašvaldības domes vai Eiroparlamenta deputāta kandidātu, izmantojot dziļviltojuma tehnoloģiju, ja tas izdarīts priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā vai vēlēšanu dienā.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību vai sabiedrisko darbu.

Ar grozījumiem likumu papildina, nosakot kriminālatbildību par automatizētas datu apstrādes sistēmas izmantošanu nolūkā kavēt personas piedalīties vēlēšanās, likuma vai tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā. Par to varēs piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību.

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Jāatgādina, ka Saeimā diskusiju par mākslīgā intelekta izmantošanas regulējumu sāka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, rosinot grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā. Diskusijās par mākslīgā intelekta izmantošanu priekšvēlēšanu laikā rosināts likumā nošķirt administratīvi un krimināli sodāmus pārkāpumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti