Somu eiroparlamentārieši ierindojušies nevalstiskās organizācijas "Votewatch" izveidotā ietekmīgāko Eiropas Parlamenta (EP) politiķu saraksta augšgalā. Somijas 13 deputātu lielā komanda EP ir ietekmīga. Zviedrijas, Francijas, Itālijas un Spānijas deputāti sarakstā palikuši aiz somiem. Kāds ir somu eiroparlamentāriešu ietekmes veiksmes stāsts, un kādi būs jaunā EP izaicinājumi?
Lielbritānijai Eiropas Savienība (ES) bija jāpamet jau šī gada 29. martā, tomēr, tā kā izstāšanās datums jau otro reizi ir pārcelts un vienošanās par izstāšanās līguma kompromisu nav panākta, ir sākti sagatavošanās darbi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu sarīkošanai. Daļa Latvijas Radio sastapto britu uzskata, ka vēlēšanas būs iespēja parādīt savu nostāju pret "Brexit", savukārt izstāšanās aizstāvji vēlēšanas uzskata par muļķīgām.
Intelektuālais populists – tā daudzi komentētāji dēvē uzlecošo Nīderlandes politikas zvaigzni Tjerī Bodē (Thierry Baudet). Šis 36 gadus vecais vīrietis un viņa partija ar nosaukumu “Demokrātijas forums” ir ieguvusi lielāko balsu skaitu nesen notikušajās provinces un parlamenta augšpalātas vēlēšanās un varētu iegūt 12% arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.
Tieši mēnesis ir atlicis līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Dažās valstīs priekšvēlēšanu kampaņas rit pilnā sparā, dažās vēl tikai uzņem apgriezienus. Taču šajā laikā ļoti aktīvā kampaņā ir iesaistījušies Eiropas lielāko politisko grupu vadošie kandidāti jeb tā sauktos ''Spitzenkandidaten'', kuri potenciāli varētu kļūt arī par nākamo Eiropas Komisijas prezidentu.
Austrija ir Eiropas valsts, kurā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās īpaši labus panākumus cer sasniegt labēji populistiskie spēki. Galēji labējā Austrijas Brīvības partija, kas piedalās arī Austrijas valdībā, būs viena no Itālijas iekšlietu ministra Mateo Salvīni veidotās eiroskeptiķu un galēji labējo alianses dalībniecēm. Taču labējām partijām Austrijā ir arī spēcīga opozīcija.
Eiropā dzīvojošie Latvijas pilsoņi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām gatavojas, rūpīgi izsverot to, par kuru sarakstu un kandidātu atdot savu balsi. Turklāt īpašas šīs vēlēšanas ir ar faktu, ka arī mītnes zemes deputātu kandidāti cīnās par vēlētāju balsīm, jo šoreiz EP vēlēšanās Eiropas Savienības pilsoņi, tostarp arī latvieši, var balsot par sev tīkamiem mītnes zemes kandidātu sarakstiem. Un tas nozīmē, ka topošie EP deputātu kandidāti var zaudēt balsotājus, par kuriem jau tā necīnās visi kandidāti.
Kipra iestājās Eiropas Savienībā (ES) reizē ar Latviju 2004. gadā, un šogad, līdzīgi kā mēs, kiprieši ceturto reizi izvēlēsies savas valsts pārstāvjus Eiropas Parlamentā (EP). Darbam Briselē šī dienvidvalsts ir tiesīga deleģēt sešus savus politiķus. Lielus pārsteigumus šajās vēlēšanās eksperti neprognozē. Vairākas aptaujas sola lielākoties līdzšinējo Kipras politisko spēku pārstāvības saglabāšanos Eiropas Parlamentā. Šobrīd intrigu raisa divi jautājumi – vai vēlētāji uzticēs savas balsis galēji labējās partijas sarakstam un vai pieaugs turku kipriešu vēlētāju aktivitāte.