Eiropas valstīs notiek gatavošanās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Luksemburga ir viena no mazākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vienlaikus ir arī starp bloka dibinātājām. Turklāt tās pārstāvis Žans Klods Junkers ir viens no ietekmīgākajiem Eiropas politiķiem, jo viņš vada Eiropas Komisiju.
Horvātija Eiropas Parlamenta vēlēšanas maijā sagaida ar populistu un eiroskeptiķu popularitātes pieaugumu. Kopš iepriekšējām vēlēšanām Adrijas jūras piekrastes valsts politiskā skatuve ir mainījusies. Priekšvēlēšanu kampaņās starp diskusiju tematiem – eiro ieviešana, dalība Eiropas Savienībā, migrācija, fondu nauda un trūcīgāko reģionu attīstība.
Pēdējo gadu laikā Ungārija tiek dēvēta par vienu no Eiropas Savienības nepaklausīgajām valstīm. Pret to ir uzsākta pārkāpuma procedūra par likuma varas apdraudējumu valstī. Tikmēr Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, ko daži pat nodēvējuši par diktatoru, atklātos konfliktos ar Eiropas Savienību iesaistīties nebaidās, asi kritizējot bloka īstenoto politiku, piemēram, migrācijas jautājumā. Par spīti domstarpībām ar Briseli, tieši nepaklausīgā Ungārija var izrādīties pat ļoti nozīmīgs spēlētājs politisko alianšu veidošanā pēc maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Latvijas Radio ar stāstu par Ungāriju aizsāk ierakstu sēriju par dalībvalstu gatavošanos Eiropas parlamenta vēlēšanām.
Pēc negaidītas premjerministra atkāpšanās mēnesi pirms valdības termiņa beigām Somija gatavojas parlamenta vēlēšanām. Tajās izšķirsies, vai varu zaudēs līdzšinējā centriski labējā koalīcija laikā, kad pieaug atbalsts sociāldemokrātiem un Zaļajai partijai. Tikmēr liela uzmanība tiek pievērsta arī kādam citam spēkam – skaļajai un brīžiem skandalozajai Somu partijai, kas varētu veidot arī jaunas eiroskeptiskas grupas kodolu Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tā pašlaik piedzīvo popularitātes kāpumu.
Joprojām ceru pamosties no šī "Brexit" murga. Tik skarbi intervijā "Pasaules Panorāmai" izteicies viens no redzamākajiem proeiropeiskajiem politiķiem, tagad Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksandrs Stubs. Viņš bijis Somijas premjerministrs un ilgstoši ieņēmis citus Somijas valdības amatus, kā arī strādājis Eiropas Parlamentā, tostarp par Eiropas Komisijas prezidenta padomnieku, un arī pats nesen centās kandidēt uz Komisijas prezidenta amatu no Eiropas tautas partijas grupas, taču neveiksmīgi.
Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks ir brīdinājis par iespējamiem mēģinājumiem iejaukties Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē. Tusks sacīja, ka viņš gan atbalsta Francijas prezidenta Emanuela Makrona redzējumu par Eiropas attīstību, gan arī izprot viņa bažas par iespējamiem draudiem, kuras izteiktas otrdien, 5. martā, vairākās Eiropas valstu avīzes publicētajā rakstā.
Tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, cīņa pret klimata pārmaiņām joprojām ir augstu Eiropas Savienības dienaskārtībā. Pēdējās nedēļās tūkstošiem jauniešu – skolēni un studenti - izgājuši ielās vairākās dalībvalstīs, lai pieprasītu aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām. Esošie EP deputāti apstiprina, ka politiķiem pietrūkst ambīciju, bet dalībvalstīm pietrūkst skaidras nostājas klimata politikas jomā.
Nākamais Eiropas Parlaments (EP) būs daudz sašķeltāks, norāda Eiropas Parlamenta komunikācijas ģenerāldirektors un runas vīrs Žaume Duks Gijots. Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Pasaules panorāma" viņš pauž, ka ietekmīgāki kļūs eiroskeptiskie spēki, vienlaikus šo un citu iemeslu dēļ šī gada Eiropas Parlamenta ievēlēšanā Eiropas Savienības iedzīvotāju interese būs līdz šim lielākā.