Divi vārti mača izskaņā ieved Madrides «Real» futbolistus Čempionu līgas finālā

Hosē Sanmartinam jeb Hoselu gūstot divus vārtus pamatlaika nogalē, Madrides "Real" futbolisti trešdien sasniedza UEFA Čempionu līgas finālu, kurā tiksies ar Dortmundes "Borussia". "Real" pusfināla atbildes spēlē mājās ar 2:1 pārspēja Minhenes "Bayern" un summā guva virsroku ar 4:3.

Četrpadsmitkārtējā Vecā kontinenta čempione "Real" finālspēlē cīnīsies 18. reizi vēsturē.

Spēles 13. minūtē "Real" uzbrucējs Vinisiuss Žuniors trāpīja ar bumbu pa vārtu stabu, bet Rodrigo atkārtoto iespēju izjauca "Bayern" vārtsargs Manuels Neiers. Puslaika turpinājumā vienā no uzbrukumiem Harijs Keins tikai nedaudz sita garām "Real" vārtiem, bet, tuvojoties pārtraukumam, teicami viesus glāba Neiers.

Otrajā puslaikā Neiers vēl pāris epizodēs liedza madridiešiem raidīt bumbu vārtos. Turpretī "Bayern" savu iespēju izmantoja, 68. minūtē pretuzbrukuma noslēgumā Alfonso Deivisam pārspējot Andriju Luņinu.

Nedaudz vēlāk pēc stūra sitiena bumba nonāca arī bavāriešu vārtos, taču ar VAR iesaisti konstatēja, ka soda laukumā tika pagrūsts Jozua Kimmihs, tādējādi rezultāts palika nemainīgs.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Vinisiusa sitiena Neiers atsita bumbu sev priekšā, no kurienes to tīklā ieraidīja Hoselu.

Kompensācijas laika pirmajā sekundēs pēc Antonio Rīdigera piespēles no pāris metriem Hoselu ieraidīja bumbu vārtos un, neapstiprinoties aizmugurei, "Real" ieguva vadību kā spēlē, tā arī summā.

Salīdzinot ar pirmo spēli, "Bayern" galvenais treneris Tomass Tuhels sākumsastāvā veica trīs izmaiņas, Tomasu Milleru, Leonu Gorecku un Kimu Mindže aizvietojot ar Seržu Gnabrī, Aleksandaru Pavloviču un Matisu de Lihtu. Gnabrī gan jau pirmajā puslaikā guva traumu, un viņu nomainīja vārtu guvējs Deiviss.

Savukārt Karlo Ančeloti veica tikai vienu izmaiņu – starta vienpadsmitniekā atgriezās iepriekš diskvalificētais Dani Karvahals, kurš aizsardzībā aizvietoja Lukasu Vaskesu.

Pirmais mačs starp šīm komandām noslēdzās neizšķirti 2:2.

Otrā pusfinālā Dortmundes "Borussia" abās spēlēs uzvarēja ar 1:0 un summā ar 2:0 pārspēja Parīzes "Saint-Germain".

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.