Jaudīgās Austrālijas futbolistes sagrauj Kanādu, Pasaules kausā tiek astotdaļfinālā. Spilgtākie mirkļi

Mājinieces Austrālijas futbolistes pirmdien Melburnā ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Kanādas izlasi pēdējā spēlē Pasaules kausa finālturnīra grupas kārtā un nodrošināja dalību astotdaļfinālā. Olimpiskās čempiones kanādietes netika izslēgšanas turnīrā, kur otro vakanci no B grupas aizpildīja Nigērijas valstsvienība.

Kanādai iekļūšanu izslēgšanas pirmajā kārtā būtu garantējis arī neizšķirts, tomēr savu līdzjutēju uzmundrinātās austrālietes parādīja lielisku sniegumu. Mājiniecēm trijās spēlēs otro uzvaru un pirmo vietu grupā palīdzēja nodrošināt divi Heilijas Raso gūti vārti.

Austrālietes atklāj rezultātu

Emocijas tribīnēs uzbangoja 9. minūtē, kad Heilija Raso pēc centrējuma veikli apstrādāja bumbu soda laukumā un precīzi sita vārtu tālajā stūrī. Austrālijas līdzjutējiem vilšanās nopūtas izraisīja fiksētā aizmugure, kas liegtu ieskaitīt vārtu guvumu, taču pēc video izpētes tiesnese paziņoja, ka noteikumi netika pārkāpti.

Dažas minūtes vēlāk Raso teju divkāršoja pārsvaru, tomēr Kanādas vārtsardze Keilīna Šeridana ar vienu roku spēja aizsniegties līdz bumbai, kas lidoja vārtu apakšējā stūrī.

Neieskaita Austrālijas vārtu guvumu

Ar varenu jaudu austrālietes noorganizēja pretuzbrukumu, kas laukuma saimniecēm būtu ļāvis dubultot pārsvaru 34. minūtē, ja vien tiesnese jau pēc vārtu guvuma nebūtu to atcēlusi aizmugures dēļ. Bumba ilgāku brīdi turējās Kanādas vārtu priekšā, līdz Mērija Foulere no pāris metru attāluma ietrieca bumbu tīklā.

Heilija Raso gūst Austrālijai otros vārtus

Toties piecas minūtes vēlāk rezultāts tomēr kļuva 2:0. Pēc stūra sitiena Kanādas vārtsardze neaizsniedzās līdz bumbai un pie vārtu līnijas veiklāka par sāncensēm bija Raso.

Austrālijas pārsvars sasniedz 3:0

Varenu spēku uzbrukumā austrālietes vēlreiz apliecināja ar trešo vārtu guvumu 58. minūtē. Keitlina Forda pēc tālas piespēles rāvās uz priekšu pa laukuma malu un nogādāja bumbu vārtu priekšā Foulerei, kura bija precīza ar atsitienu pret vārtu stabu.

Kanādietes lieliem spēkiem centās atspēlēties, un 66. minūtē tikai Austrālijas vārtsardzes Makenzijas Arnoldas efektīva bumbas atsišana ar kāju paglāba no vārtu zaudējuma pēc Dīnas Rouzas sitiena. Tuvāk vārtu guvumam gan vēlreiz nonāca austrālietes, Foulerei trāpot pa vārtu tuvo stabu.

Ceturtais vārtu guvums pieliek punktu Austrālijas uzvarai

Jau mača kompensācijas laikā kanādiete Džesija Fleminga soda laukumā uzkāpa uz kājas Ketrinai Gorijai un 11 metru soda sitienu realizēja Stefa Keitlija.

Nigērijas futbolistes grupas kārtas noslēgumā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Īriju, kam pirms pēdējās spēles vairs nebija izredžu tikt izslēgšanas turnīrā.

Austrālijas izlases cerības uz uzvaru pirms grupā pēdējās spēles vairoja ziņa, ka laukumā varēs doties izlases ierastā kapteine un uzbrukuma līdere Sema Kerra, kura savainojuma dēļ finālturnīrā vēl nav spēlējusi. Sākuma sastāvā Kerra gan netika iekļauta un uz maiņu arī laukumā nedevās.

Līdz ar Austrālijas un Nigērijas iekļūšanu astotdaļfinālā, ir zināmas jau septiņas komandas, kas cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā. Šveice un Norvēģija pārvarēja priekšsacīkšu barjeru A grupā, Japāna un Spānija izkļuva no C grupas, bet zviedrietēm ir garantēta dalība astotdaļfinālā vēl pirms visu spēļu noslēguma G grupā.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļūs astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.