Latvijas hokejisti U-18 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā zaudē, sagādā Kanādai pārbaudījumu

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien Somijā ar 0:4 ceturtdaļfinālā zaudēja Kanādas vienaudžiem un dalību pasaules čempionātā tāpat kā pērn noslēdza 8. vietā.

Pirmajā trešdaļā Latvijas hokejisti gan ielaida divus vārtus, tomēr neļāva pretiniekiem iegūt drošāku pārsvaru. Trešos vārtus kanādieši guva pēdējās trešdaļas vidū, bet ceturtā ripa minūti pirms mača beigām ielidoja tukšos Latvijas vārtos.

Kanādas vārtos Kārters Džordžs atvairīja visus 23 metienus, savukārt Mikus Vecvanags tvēra 34 no 37 uzvarētāju metieniem.

Latvijas un Kanādas spēles epizodes

Iepriekš grupas kārtā Kanādas izlase visās spēlēs pretinieku vārtos raidīja ne mazāk kā sešas ripas.

Pirmajās ceturtdaļfināla spēlēs uzvaru gājienu turpināja ASV jaunieši, ar 4:0 pārspējot šveiciešus. Slovākiem vietu pusfinālā nodrošināja uzvara 3:2 pār Čehiju, savukārt Ziemeļvalstu duelī zviedri ar 2:1 uzveica Somijas izlasi. Tikmēr cīņā par palikšanu elitē norvēģi ar 6:5 pēcspēles metienos pārspēja Kazahstānu, kas izkrita uz zemāku līmeni.

Cīņā par vietu finālā Kanāda otro gadu pēc kārtas spēlēs pret zviedriem, savukārt titula pašreizējās īpašnieces ASV izlases pretinieki pērnā pusfināla atkārtojumā būs Slovākijas hokejisti.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas izlase ieguva 4. vietu piecu komandu A apakšgrupā, turpretim kanādieši palika nepārspēti B apakšgrupā. Galvenā trenera Oļega Sorokina vadītie Latvijas hokejisti grupas kārtā zaudēja Somijai (1:3), vienīgo uzvaru guva pār Slovākijas vienaudžiem (5:3), kā arī cieta neveiksmes pret ASV izlasi (1:7) un norvēģiem (3:5).

Pasaules čempionātā pusfināli risināsies 4. maijā, bet medaļu ieguvēji kļūs zināmi finālspēlēs 5. maijā.