Pasaules hokeja čempionāta spēle Zviedrija - Francija 3:1

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Zviedrija - Francija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Zviedrija - Francija epizodes

Zviedri līdzvērtīgā cīņā uzveic Francijas hokejistus, nodrošina pirmo vietu grupā. Galvenie notikumi

Zviedrijas izlase pirmdien Ostravā ar 3:1 uzvarēja Francijas hokejistus pasaules čempionāta spēlē un garantēja pirmo vietu Latvijas valstsvienības pārstāvētajā grupā.

Vietu ceturtdaļfinālā jau iepriekš nodrošinājušajai Zviedrijas valstsvienībai būtu pieticis pat ar neizšķirtu pamatlaikā, lai pirms pēdējās spēles B apakšgrupā kļūtu konkurentiem neaizsniedzama.

Pirmajā trešdaļā Zviedrijas hokejistiem gan darbojās aktīvāk, tomēr pie vārtu guvuma neizdevās tikt nevienai komandai. Bīstamākus uzbrukumus skandināvi spēja izveidot tikai perioda sākumā, bet turpinājumā līdz pārtraukumam lielu draudu franču vārtiem nebija.

Zviedri gūst spēlē pirmos vārtus

Rezultātu zviedriem izdevās atklāt otrās trešdaļas vidū - Lūkass Raimonds meta aizsarga aizsegā un pārspēja vārtsargu Kventēnu Papijonu.

Francijas izlase atjauno neizšķirtu

Vadībā Zviedrija gan bija tikai mazliet vairāk nekā minūti, līdz Šarls Bertrāns cīņā vārtu priekšā atjaunoja neizšķirtu. Līdz pēdējam pārtraukumam zviedri divreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju, un vienreiz arī viņus glāba vārtu pārliktnis.

Zviedri atgūst vadību

Otro reizi vadībā zviedri izvirzījās pēdējās trešdaļas sākumā skaitliskajā vairākumā - mērķi sasniedza Erika Karlsona tāls un spēcīgs metiens.

Mača izskaņā franči aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un ielaida trešos vārtus, kurus guva Andrē Burakovskis.

Zviedrijas izlase spēlēs divas dienas pēc kārtas, jo otrdien skandināvu pretinieki būs Slovākijas hokejisti. Ja Latvijas izlase otrdien spēs pamatlaikā uzvarēt ASV valstsvienību, slovākiem mačā pret Zviedriju būs pēdējā iespēja uz Latvijas rēķina iekļūt ceturtdaļfinālā.

Otrajā spēlē Ostravā vēlāk pirmdien Kazahstānas un Polijas duelī noskaidrosies, kura komanda izkritīs no elites.

Savukārt otrā grupā Prāgā dienas pirmajā spēlē Lielbritānijas izlase ar 2:5 zaudēja norvēģiem un šķīrās no izredzēm pamest pēdējo vietu tabulā. Līdz ar to britiem pēc gada būs jāspēlē pakāpi zemākā pasaules čempionāta līmenī.

Lielbritānijas - Norvēģijas spēles epizodes

Vēlajā vakara spēlē Prāgā somi tiksies ar Dānijas valstsvienību, turpinot cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.