PVO: Palīdzības piegādēm Gazā nepietiek tikai ar ASV uzbūvēto jūras piestātni

ASV uzbūvētā piestātne pie Gazas joslas krastiem nespēj nodrošināt palestīniešus ar nepieciešamo palīdzību, pirmdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Vidusjūras austrumu reģiona vadītāja Hanana Balhija.

Viņa tā izteicās pēc tam, kad ASV militārie spēki atkal sāka piegādāt palīdzību Gazas joslas iedzīvotājiem, izmantojot maijā izbūvēto peldošo piestātni. Iepriekš tā tika noņemta vētrainās jūras dēļ.

"Piestātne ir nedaudz palīdzējusi, bet ne tādā apjomā, kāds būtu nepieciešams," intervijā ziņu aģentūrai "The Associated Press" sacīja Balhija. "Tāpēc aizvien jāuzsver, cik svarīgi ir sauszemes ceļi, lai nodrošinātu [Gazas joslā nepieciešamās palīdzības] apjomu, daudzumu un efektivitāti."

Organizācija apgalvo, ka kopš Izraēla uzsāka sauszemes operāciju Rafahā, palīdzības piegāde ir samazinājusies par 67%, un vairāk nekā 50 PVO kravas automašīnas ir iestrēgušas Ēģiptes pusē, šķērsojot šo dienvidu pilsētu.

Tikmēr caur Kerem Šalomas robežšķērsošanas punktu Gazā tika ielaistas tikai trīs kravas automašīnas.

Izraēla apgalvo, ka tā ir ļāvusi caur šo robežšķērsošanas punktu izbraukt simtiem kravas automašīnu ar palīdzību, taču ANO šo palīdzību nav saņēmusi.

ANO tikmēr pauda, ka, neraugoties uz Izraēlas solījumiem izveidot drošu koridoru, ir pārāk bīstami šķērsot šo teritoriju, jo tajā valda beztiesiskums.

Izraēlas karš pret "Hamās", kas ilgst jau devīto mēnesi, turpina saskarties ar pieaugošu starptautisko kritiku saistībā ar plašajiem postījumiem Gazā un milzīgo civiliedzīvotāju upuru skaitu.

Palīdzības grupas ir regulāri kritizējušas plānu piegādāt palīdzību Gazai pa jūru, saucot to par neefektīvu un tādu, kas novērš Izraēlas uzmanību no nepieciešamības atvērt sauszemes robežšķērsošanas punktus, caur kuriem varētu piegādāt lielāku palīdzības daudzumu.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā. Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 34 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Ēģipte kopā ar Kataru un Amerikas Savienotajām Valstīm jau ilgstoši ir bijušas starpnieces starp Izraēlu un "Hamās" centienos starp abām pusēm panākt pamieru. Sarunas par pamieru bez izšķiroša izrāviena ir turpinājušās jau vairākus mēnešus. Izraēla ir paziņojusi, ka ir apņēmusies likvidēt "Hamās", savukārt "Hamās" apgalvo, ka vēlas pastāvīgu pamieru un pilnīgu Izraēlas spēku izvešanu no Gazas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti