Trampa padomnieku miera plāns Ukrainai – piespiedu sarunas ar Krieviju apmaiņā pret ieroču piegādēm

Divi galvenie Donalda Trampa padomnieki iepazīstinājuši viņu ar plānu, kā izbeigt karu Ukrainā, ja viņš uzvarēs prezidenta vēlēšanās. Kā ziņoja aģentūra "Reuters", tas paredz, ka Baltais nams brīdinās Kijivu, ka Ukraina turpinās saņemt ASV militāro palīdzību tikai tad, ja tā sāks miera sarunas ar Krieviju.

Tajā pašā laikā ASV brīdinās Maskavu, ka jebkura atteikšanās no sarunām ar Kijivu novedīs pie ASV militārā atbalsta palielināšanas Ukrainai, aģentūrai pastāstīja viens no Trampa nacionālās drošības padomniekiem, atvaļinātais ģenerālleitnants Kīts Kellogs.

Saskaņā ar plānu, ko izstrādājuši Kīts Kellogs un Freds Fleics, kurš Trampa prezidentūras laikā vadīja ASV Nacionālās drošības padomes aparātu, Trampa uzvaras gadījumā būs ļoti svarīgi ātri sēdināt Krieviju un Ukrainu pie sarunu galda un noslēgt pamieru, pamatojoties uz esošo frontes līniju.

Fleics sacīja, ka Tramps uz to reaģējis pozitīvi. "Es nesaku, ka viņš piekrita katram vārdam, bet mēs bijām gandarīti par atsauksmi," viņš teica.

Tramps vairākkārt ir teicis, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs vēlēšanās novembrī, viņš 24 stundu laikā izbeigs karu Ukrainā, taču nav sniedzis konkrētus komentārus.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada maijā Krievija sākusi ofensīvu Harkivas apgabalā, mēģinot pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas, bet ukraiņi cenšas noturēt pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti