Panorāma

Porošenko: Ukrainai draud karš ar Krieviju

Panorāma

Aiztur portāla "imhoculb.lv" veidotājus

Simtgades uguņošanas izmaksas izrādās lielākas

Simtgades uguņošanas izmaksas izrādās par teju 100 000 eiro lielākas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

18. novembra gaismas uzvedums “Saules mūžs” izmaksājis par teju 100 000 eiro vairāk, nekā vēstīts līdz šim. Izrādās, bez 285 tūkstošus eiro vērtā iepirkuma par projekta realizāciju bijuši vēl arī citi – mazāki iepirkumi, kas medijiem paslīdējuši garām nepamanīti. Rīgas dome pārmetumus par patieso izmaksu noklusēšanu noraida, uzsverot – neviens neesot jautājis.  

Simtgades uguņošana jeb muzikālais gaismas uzvedums “Saules mūžs” vismaz apmeklētāju skaita ziņā uzskatāms par svētku kulmināciju – 110 000 cilvēku to vēroja klātienē, bet vēl vairāk nekā pusmiljons – pie televīzoru ekrāniem.

Uguņošanas laikā, esot uz vietas, burzmā, nevarēja nedzirdēt citu cilvēku runāto, un arī ne reizi vien izskanēja – “nu par tiem 285 tūkstošiem jābūt kaut kam grandiozam”.

Sanākušie gan nezināja, ka publiski izskanējusī summa – 235 000 bez PVN vai 285 000 ar nodokli nemaz nav pilnās uguņošanas izmaksas.

Izrādās – 285 tūkstošus vērtais iepirkums, ko žurnālisti sazīmēja Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, bijis tikai par projekta realizāciju. Iepriekš noslēgts arī 48 000 eiro vērts līgums par uzveduma mākslinieciskās koncepcijas izstrādi, bet vēl atsevišķi 37 000 eiro izmaksāti mūziķiem.

Tā kā abu pēdējo līgumu summa ir pārāk maza, lai likums tos prasītu publicēt Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, medijiem paslīdēja garām, ka kopējās gaismas uzveduma izmaksas bija nevis 285 000, bet 370 000 eiro. Latvijas simtgades birojā par šo nesakritību aicina runāt ar Rīgas domi

“Organizatori organizēja šo pasākumu, un kādas bija tāmes vai izmaksas – budžeta sadalījums –, būtu jāprasa organizatoriem,” sacīja Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Jau iepriekš ziņotais, ka no valsts budžeta gaismas uzveduma rīkošanai piešķirti 200 000 eiro, atbilst patiesībai. Atšķiras Rīgas domes finansējuma daļa – nevis 85 000, bet 170 000 eiro.

Lai arī nepilnīgā informācija medijos klejojusi jau mēnesi, Rīgas dome, kas citkārt visai operatīvi norāda uz žurnālistu kļūdām, šoreiz neuzskata, ka būtu vajadzējis iejaukties. 

“Mediji publicēja vienu daļu no šīm izmaksām, un viņas jau nav nepareizas – nezinot, ka ir arī citas daļas, un visi to uztvēra kā kopējo summu,” sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Viņa norādīja, ka par pasākumu rīkota preses konference, bet tajā “mēs atbildējām uz visiem jautājumiem., kurus mediji uzdeva”, un neviens par citām izmaksām nejautāja.

Uz jautājumu, vai pašiem nešķita, ka vajadzētu pateikt, ka tā nav pareizā summa, Vilde norādīja, ka tā  nav nepareiza. 

Pašvaldībā arī uzsver – izmaksu ziņā mazāk apjomīgie iepirkumi, kas neparādās Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, esot atrodami Rīgas domes interneta vietnē.   

Jautāta, kādēļ pašvaldība pati nav izplatījusi informāciju par patiesajām gaismas uzveduma izmaksām, Rīgas dome skaidro, ka paziņojumos sabiedrībai svarīgāk bijis skaidrot uzveduma būtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti