Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Latvijas hokeja valstsvienība ielaiž 5 vārtus zaudējumā Šveicei pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Lozannā pārbaudes mačā ar rezultātu 1:5 zaudēja Šveices valstsvienībai. Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Renārs Krastenbergs.

(papildināts ar Harija Vītoliņa un Haralda Egles teikto)
Sestdien abas izlases spēkosies Klotenē.

Pirmā perioda otrajā pusē Marks Maršons iegrūda aizsargu Kristoferu Binduli ar seju laukuma apmalē, šveicietim saņemot 5+20 minūšu sodu. Vairākumā latvieši vārtus neguva, pie tam paši ielaida ripu savos vārtos, trīs minūtes pirms perioda beigām šveiciešu pretuzbrukumu noslēdzot Taneram Rišāram.

Trešdaļu Latvijas izlase noslēdza mazākumā, jo 2+2 minūšu sodu saņēma Eduards Tralmaks.

Otro periodu viesi iesāka mazākumā un tā 62. sekundē Kristofs Berči saņēma ripu pie zilās līnijas un izslidoja viens pret Ivaru Punnenovu, panākdams 2:0. Arī nākamos vārtus latvieši ielaida mazākumā, haosu pie Latvijas izlases vārtiem izmantojot Marko Lēmanam.

Trešdaļas 12. minūtē Latvijas hokejisti viduszonā zaudēja ripu, kas mājiniekiem ļāva izslidot divatā pret vienu aizsargu un Svenam Zenteleram panākt 4:0, bet piecas minūtes vēlāk aizturētā soda laikā vēl vienus vārtus šveiciešiem guva Romēns Lēfels. Otrajā periodā traumu guva uzbrucējs Filips Buncis.

Pirms mača noslēdzošajām 20 minūtēm Punnenovu vārtos aizstāja Ēriks Vītols.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas četras minūtes un 17 sekundes, pēc Riharda Bukarta un Dana Ločmeļa piespēlēm Krastenbergs nonāca viens pret Leonardo Dženoni, sezonas sākumā Šveices otrajā līgā spēlējušajam latvietim panākot 1:5.

Metienu attiecība šajā spēlē bija 31:21 par labu mājiniekiem.

Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc spēles atzina, ka neveiksmīgajā otrajā trešdaļā latvieši zaudēja praktiski visas divcīņas. Līdzko trešajā periodā spēlētāji sāka uzvarēt divcīņās, radās arī iespējas uzbrukumā.

Saruna ar Hariju Vītoliņu

"Viss sākas no divcīņām, jo hokejs ir spēka spēle. Vinnēsim divcīņas, būs mums momenti," intervijā Latvijas Hokeja federācijai teica Vītoliņš. "Tas ir gatavošanās posms, gatavosimies rītdienas spēlei."

Saruna ar Haraldu Egli

Arī uzbrucējs Haralds Egle atzina, ka spēles likteni izšķīra zaudētas divcīņas un vidējā zonā bieži zaudētas ripas, kas īpaši izpaudās otrajā trešdaļā, ielaižot četrus vārtus.

Sastāvā Latvijas valstsvienības treneru korpuss iekļāvis trīs vārtsargus, deviņus  aizsargus un 15 uzbrucējus. Uz Šveici nedevās aizsargi Artūrs Andžāns un Sandis Smons, kā arī uzbrucējs Kristaps Skrastiņš.