Līksmo Ukraina un Gruzija, Eiropas čempionāta finālturnīru sasniedz arī Polijas futbolisti

Ukrainas futbola izlase otrdien sasniedza pirmo augstākā līmeņa finālturnīru kopš Krievijas armijas iebrukuma, nodrošinot dalību 2024. gada Eiropas čempionāta izšķirošajā posmā. Svētki valda arī Gruzijā, kas uz Eiropas finālturnīru dosies pirmo reizi, un kvalifikācijas pēdējo šķērsli pārvarējušajā Polijā.

Vietu finālturnīrā ukraiņi nodrošināja ar uzvaru 2:1 pār Islandi, komandām tiekoties Polijas pilsētā Vroclavā.

Ukrainas izlase pirmajā puslaikā nonāca zaudētājos pēc Alberta Gudmundsona vārtu guvuma, savukārt pēc pārtraukuma Vitors Cigankovs panāca izlīdzinājumu un Mihailo Mudriks 84. minūtē guva uzvaras vārtus.

Līksmojot par uzvaru, Ukrainas izlases kapteinis Oleksandrs Zinčenko uzsvēra, ka lepojas būt komandā, kur spēlētāju dzīslās rit tādas pašas asinis, kas tiem, kuri tagad atdod dzīvību par ukraiņu brīvību.

"Mums par to jārunā, par to jākliedz katru dienu. Tikai šādi mēs varam uzvarēt," teica Zinčenko. "Šī bija viena no mūsu visemocionālākajām spēlēm."

Krievijas izraisītā kara dēļ Ukrainas izlase kvalifikācijas mājas spēles aizvadīja ārpus dzimtenes. Polija ir devusi patvērumu daudziem kara bēgļiem, un pēc futbolistu iekļūšanas finālturnīrā Vroclavā viļņoja dzelteni zilo karogu jūra.

Finālturnīrā ukraiņi spēlēs vienā grupā ar Beļģiju, Slovākiju un Rumāniju.

Iemesls svinībām visai Polijai bija arī savas izlases panākuma dēļ.

Poļi kvalifikācijas izšķirošajā mačā Kārdifā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Velsu, bet pēcspēles 11 metru sitienos ar 5:4 izcīnīja uzvaru.

Polijas izlase spēlēs finālturnīra grupā ar Franciju, Nīderlandi un Austriju.

Arī Gruzijas izlase mājās Tbilisi cīnījās neizšķirti 0:0 pret Grieķiju un pēcspēles 11 metru sitienos nodrošināja uzvaru 4:2.

Gruzijas līdzjutēji pēc spēles izskrēja laukumā, lai sveiktu futbolistus, kas pirmo reizi iekļuva tik augsta līmeņa finālturnīrā. Gruzīni pirmajai nacionālās izlases spēlei liecinieki bija 1990. gadā, un līdz iekļūšanai finālturnīrā komanda aizvadīja 15 neveiksmīgus kvalifikācijas ciklus.

Finālturnīra grupā Gruzijas futbolistus gaida spēles pret Turciju, Portugāli un Čehiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Vācijā sāksies 14. jūnijā Minhenē, bet titula ieguvēji kļūs zināmi 14. jūlijā Olimpiskajā stadionā Berlīnē. Turnīrā startēs 24 valstsvienības.