Volejbols

"Jēkabpils Lūši" saņem Latvijas volejbola čempionu kausu

Volejbols

Latvijas čempionāta fināls volejbolā. 4.spēle

Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas spēles "Jēkabpils Lūši" - "Ezerzeme/DU" epizodes

«Jēkabpils Lūši» uzvar mājās, atgūst Latvijas volejbola čempionu laurus. Spilgtākie notikumi

"Jēkabpils Lūši" piektdien savu līdzjutēju iedvesmoti četru setu cīņā ar 3:1 mājās uzvarēja "Ezerzemes/Daugavpils Universitātes" volejbolistus zelta finālsērijas ceturtajā spēlē un atguva Latvijas čempionu laurus.

Sērijā līdz trim uzvarām Jēkabpils komanda bija pārāka 3:1 un nodrošināja "Lūšu" vēsturē piekto čempionu titulu.

"Jēkabpils Lūši" saņem čempionu kausu

Finālsērijas pēdējā spēlē Eduards Stieģelis uzvarētājiem guva 20 punktu, bet 13 punktus pievienoja Jānis Medenis. Par finālu vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina "Jēkabpils Lūšu" spēlētāju Jāni Jansonu.

Intervija ar Jāni Medeni

Jānis Medenis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā lepojās, ka Jēkabpils ir volejbola meka. Viņš piebilda, ka pretiniekiem varbūt bija kārtis, bet jēkabpiliešiem - dūži. Medenis sacīja, ka mājiniekiem spēle bija atbildīgāka nekā pretiniekiem, kam nebija ko zaudēt.

"Esat sveicināti pilsētā, kur mīl volejbolu. Ja gribat baudīt volejbolu, brauciet uz Jēkabpili," teica Medenis.

Saruna ar Jāni Jansonu

Savukārt Jansons atzina, ka komanda sezonas gaitā izgāja caur daudziem pārbaudījumiem un pat strīdiem, bet ieguldītais smagais darbs bija zelta medaļu vērtē.

Intervija ar Mārci Obrumanu pēc spēles

Zelta medaļnieku galvenais treneris Mārcis Obrumans pēc triumfa izbaudīja fantastiskas sajūtas un priecājās, ka pietika tikai ar vienu gadu, lai komanda čempionu laurus atgūtu. Viņš pateicās līdzjutējiem par atbalstu un atzina, ka katram "Lūšu" titulam ir savs stāsts.

Pirmā seta epizodes

Līdzjutēju skaļi atbalstītie "Lūši" pirmajā setā panāca 9:5 un veiksmīgi darbojās blokā, nostiprinoties vadībā. Viesi spēja apturēt jēkabpiliešu izrāvienu, tomēr ar to nepietika, lai izglābtos. Cerības Daugavpils komandai vēl deva Iļjas Makarova labu servju sērija, samazinot deficītu līdz diviem punktiem (18:20), toties galotnē laukuma saimnieki nospēlēja droši un panāca 25:21.

Saruna ar Ēriku Voroņko

"Ezerzeme/DU" spēlētājs Ēriks Voroņko pēc pirmā seta atzina, ka viņa komanda netika galā ar servju uzņemšanu, kas ļāva pretiniekiem iegūt pārsvaru. Savukārt skaļā gaisotne zālē viesiem netraucēja, jo radījusi fināla cienīgu gaisotni.

Otrā seta epizodes

Mājinieku kļūdas otrā seta sākumā palīdzēja "Ezerzeme/DU" iegūt 4:1 pārsvaru un, "Lūšiem" uz brīdi zaudējot koncentrēšanos, Daugavpils komanda nostiprinājās vadībā. Viesi panāca 16:10 un arī seta galotnē neļāva pretiniekiem atspēlēties. Otrajā setā "Ezerzeme/DU" bija pārāka ar 25:22.

Saruna ar Zigurdu Adamoviču

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Zigurds Adamovičs pēc otrā seta komandas neveiksmīgo sniegumu izskaidroja ar pārdegšanu un nepietiekamu kvalitāti serves uzņemšanā. Viņš uzsvēra, ka ir jāsakārto pašu spēle un jāsavalda pārmērīgās emocijas.

Tomēr trešā seta sākums "Lūšiem" neizvērtās labāks, nonākot zaudētājos 1:4, tomēr šoreiz mājinieki ātri atguvās un pēc efektīvas darbības blokā droši pārņēma vadību 10:5. "Ezerzemes/DU" izredzes mazināja kapteiņa Antona Nazarova gūtā kājas trauma, kas viņam liedza atgriezties spēlē. "Jēkabpils Lūši" bija situācijas noteicēji un setā nodrošināja uzvaru 25:18.

Spraigāks izvērtās ceturtā seta sākums, līdz "Lūši" labvēlīgāku epizožu sērijā panāca 14:8 un uz iedvesmas viļņa vairs nebija apturami. Seta beigu rezultāts - 25:14.

Saruna ar Rihardu Puķīti un Mārci Obrumanu

"Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka nedrīkst padoties pretinieku spiedienam, lai gan Jēkabpils komandas pusē būs arī līdzjutēju atbalsts. Savukārt "Jēkabpils Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans pastāstīja, ka viņa vadītā komanda negrasās izmantot atkāpšanās ceļu un atlikt zelta medaļu dalīšanu uz nākamo spēli, bet ir gatava noslēgt sēriju mājās.

Saruna ar Armandu Rokjānu un Jāni Jansonu

Komandas gatavību spēlēt ar pilnu pašatdevi apliecināja "Ezerzeme/DU" volejbolists Armands Rokjāns. Viņš piebilda, ka Daugavpils komandai jāspēlē sava spēle ar saskaņotu sadarbību laukumā. Arī "Jēkabpils Lūšu" spēlētājs Jānis Jansons uzsvēra nepieciešamību mājiniekiem savaldīt emocijas, lai parādītu sniegumu, uz ko laukuma saimnieki ir spējīgi.

Iepriekš finālsērijā abas komandas uzvaras guva tikai viesos.

Pusfinālā "Jēkabpils Lūši" sērijā ar 2:1 bija pārāki par "RTU/Robežsardzi/Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2:0 uzveica "Piejūru/MSĢ". Sezonu ar bronzas godalgām noslēdza "RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolisti, spēlē par 3. vietu pārspējot "Piejūru/MSĢ".

"Ezerzeme/DU" bija līdzšinējie Latvijas čempioni, turpretim Jēkabpils komanda neilgi pirms gadumijas izcīnīja Latvijas kausu, finālā pārspējot daugavpiliešus.